test HAMMADDELER ANSİKLOPEDİLERİ - www.hammaddeleransiklopedisi.com - 2014 - DETERJAN ANSİKLOPEDİSİ - KİMYASAL GÜBRELER ANSİKLOPEDİSİ - ENDÜSTRİYEL SANAYİ BOYALARI ANSİKLOPEDİLERİ - PARFÜM ve RENKLİ KOZMETİK FORMÜLLERİ - SAÇ BAKIM FORMÜLLERİ - CİLT BAKIM FORMÜLLERİ - DEZENFEKTANLAR ANSİKLOPEDİSİ - 1 - DEZENFEKTANLAR ANSİKLOPEDİSİ - 2 - BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ - MADENİ YAĞ ANSİKLOPEDİSİ - ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ 1 - ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ 2 - GIDA ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ - 1 - GIDA ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ - 2 - ORGANİK GÜBRELER ANSİKLOPEDİSİ - OTO BAKIM ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ - YAPI KİMYASALLARI ANSİKLOPEDİSİ -1 - YAPI KİMYASALLARI ANSİKLOPEDİSİ -2 - PASTALAR ve BOYALAR ve YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ | HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ
HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ
KİTAPLAR


YAPI KİMYASALLARI  ANSİKLOPEDİSİ -1


YAPI

KİMYASALLARI

ANSİKLOPEDİSİ

1

İNCELEYİN*********


YAPI KİMYASALLARI  ANSİKLOPEDİSİ -2YAPI

KİMYASALLARI

ANSİKLOPEDİSİ

2

İNCELEYİN************


HERHANGİ

BİR KİTAP


350 TL

************

HERHANGİ

İKİ KİTAP


600 TL

*************

HERHANGİ

ÜÇ KİTAP


900 TL

 

MAKALELER / POLİ VİNİL REÇİNE KULLANIMI - YAPI KİMYASALLARI ANSİKLOPEDİSİ

Polivinil Reçineleri

 

 

 


Emülsiyon , polivinil asetat ve kopolimer esaslıdır. PVA esaslı yapıştırıcılar suyun buharlaşması ya da ya¬pıştırılan malzeme tarafından emilmesiyle katılaşır. Katılaşma zamanı oldukça kısa olup 45 saniye civarındadır. Sulu yapıştırıcılar içinde en ça¬buk katılaşanıdır. PVA yapıştırıcıların ortam ısısı 20 °C civarında en iyi sonucu verir. Soğuk saklanacak ambalajlar için modifiye edilmeleri gere¬kir. Daha uzun süre kullanılması için sulandırılır. Beyaz renkli çok ince ve sıvıdan koyudur. Emülsiyon ile filmler dayanıklı, genellikle su geçir¬mez, çabuk uygulanır, koku yapmaz, tadı değiştirmez. Makine kullanım¬lı, dayanıklı, çabuk yıpranmaz yağ geçirmez. Karton yapıştırmada, biçim vermede, kaplamada, tüp yapımında, tepsi kap ve torba kapamada, mukavva pence¬relerde kullanılır.

Vinil asetat (CH2=CHOOC-CH3) ve bir katalizörün polimerizasyonu sonucu türetilen renksiz, termoplastik, suda çözünebilir, reçinemsi yüksek polimerdir. Genellikle, düşük kaliteli su bazlı kaplamalarda akrilik esaslı boya bağlayıcı olarak kullanılır. Bunun yanı sıra yapıştırıcılar, tekstil, mürekkep, empregnasyon alanlarında da kullanılan bir reçinedir.

Çeşitli vinil reçinelerinin polimerleştirilmesiyle elde edilen plastik grubu başlıcaları, Polivinil Asetat (PVAc), Polivinil Klorür (PVC), Polivinil Alkol, Polivinil Asetaller ve öteki benzer bileşiklerdir. Vinil plastikleri büyük ticari öneme sahiptir. Hepsi termoplastik maddelerdir. Isıtılınca yumuşar ve tekrar kalıplanıp kullanılabilirler. Saydam olup değişik dolgu maddesi ve boya ilavesiyle çeşitli özellik ve renkte elde edilebilirler.


 

 

 

ETİKETLER : POLİVİNİL REÇİNE NEREDE KULLANILIR,POLİVİNİL RÇİNE NEDİR,POLİVİNİL REÇİNE MSDS,POLİ VİNİL REÇİNE NERELERDE KULLANILIR,POLİVİNİL REÇİNENİN KULLANILDIĞI ALANLAR ( YERLER ),POLİVİNİL REÇİNE İMALATI ( ÜRETİMİ),POLİVİNİL REÇİNE FORMÜLLERİ.

HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ


KİTAPLAR


PASTALAR ve BOYALAR ve YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ


PASTALAR

&

BOYALAR


YAPIŞTIRICILAR

ANSİKLOPEDİSİ

İNCELEYİN**********ENDÜSTRİYEL SANAYİ BOYALARI ANSİKLO


ENDÜSTRİYEL

SANAYİ

BOYALARI

ANSİKLOPEDİSİ

İNCELEYİN*********


HERHANGİ

BİR KİTAP


350 TL

************

HERHANGİ

İKİ KİTAP


600 TL

*************

HERHANGİ

ÜÇ KİTAP


900 TL