test HAMMADDELER ANSİKLOPEDİLERİ - www.hammaddeleransiklopedisi.com - 2014 - DETERJAN ANSİKLOPEDİSİ - KİMYASAL GÜBRELER ANSİKLOPEDİSİ - ENDÜSTRİYEL SANAYİ BOYALARI ANSİKLOPEDİLERİ - PARFÜM ve RENKLİ KOZMETİK FORMÜLLERİ - SAÇ BAKIM FORMÜLLERİ - CİLT BAKIM FORMÜLLERİ - DEZENFEKTANLAR ANSİKLOPEDİSİ - 1 - DEZENFEKTANLAR ANSİKLOPEDİSİ - 2 - BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ - MADENİ YAĞ ANSİKLOPEDİSİ - ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ 1 - ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ 2 - GIDA ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ - 1 - GIDA ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ - 2 - ORGANİK GÜBRELER ANSİKLOPEDİSİ - OTO BAKIM ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ - YAPI KİMYASALLARI ANSİKLOPEDİSİ -1 - YAPI KİMYASALLARI ANSİKLOPEDİSİ -2 - PASTALAR ve BOYALAR ve YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ | HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ
HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ
KİTAPLAR

MAKALELER / GİBBERELLİK ASİT KULLANIMI...GİBBERELLİK ASİT ÖZELLİKLERİ..

GA-3 olarak adlandırılan Gibberellik asit bitkilerde çiçeklenme ve meyvelerde daha iyi bir büyüme sağlamak için kullanılan doğal bir bileşiktir. Bitkiler yaklaşık 84 çeşit giberellin üretirler. Gibberellinlerin insan sağlığına zarar verdiğine dair şimdiye kadar hemen hemen hiçbir bulguya rastlanmamıştır
 

Gibberellik Asit Nedir?

 
Gibberellik asit  Gibberella fujikurdi adındaki bir  mantar türünden elde edilen bitki büyüme düzenleyicisidir. Japonya'daki  bitki patologları 1800 lü yıllarda bu mantarı keşfettiler. İlk defa pirinç fidelerinde kullanılan mantar, bitkilerin çok uzun boylu ve ince büyümesine neden oldu.


Gibberellik Asit Nasıl Üretilir?

 
Gibberellik asit büyük fıçılarda Gibberella mantarının fermantasyonu ile elde edilir. Suda çözünen toz formunda satışa sunulur.  


Gibberellik Asit niçin kullanılır

 


Gibberellik asit en yaygın olarak katlama gerektiren tohumların çimlenmesini teşvik etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca çiçeklenme, meyve tutumu ve meyve boyutunu atırmak için de kullanılabilir.


Gibberellik Asit Organik mi?

Gibberellik asit bitkilerde doğal olarak oluşur ve bitki gelişimini düzenler. Bir kaç mikrogram kullanılan  GA3 tohum büyümesini teşvik ederken tohumda kalıcı etki yapmaz. Çoğu organik sertifika kuruluşu giberellik asit kullanımına onay vermektedir.

 

 


ETİKETLER: GİBBERELLİK ASİT NEDİR,GİBBERELLİK ASİT MSDS,GİBBERELLİK ASİT GÜVENLİK BİLGİ FORMU,GİBBERELLİK ASİT NEDEN KULLANILIR,GİBBERELLİK ASİT FAYDALARI NELERDİR,GİBBERELLİK ASİT YARARLARI ENDİR,GİBBERELLİK ASİT NE ZAMAN KULLANILIR,GİBBERELLİK ASİT NE KADAR KULLANILIR,GİBBERELLİK ASİT TARIMDA ÖNEMİ,GİBBERELLİK ASİT BİTKİ GELİŞİMİNDEKİ YARARLARI,GİBBERELLİK ASİT NİÇİN KULLANILIR,ÖZELLİKLERİ,YAPISI,GİBBERELLİK ASİT VE ÇİMLENME.

HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ

KİTAPLAR