MAKALELER / TUTKAL VE YAPIŞTIRICI ANSİKLOPEDİSİ


 KAUÇUK BAZLI YAPIŞTIRICILAR, TUTKAL VE YAPIŞTIRICILAR İÇERİSİNDE ÖNEMLİ BİR YER TUTAR. BUNLARDAN SOLVENT BAZLI OLMASI VE SUYA,HAVAYA VE DIŞ ETKENLERE KARŞI DAYANIKLI OLMASI BU ÖNEMİ ARTIRMAKTADIR.GENELLİKLE SOLVENT OLARAK METİL ETİL KETON,ETİL ASETAT,HEGZAN KULLANILIR. SVR KAUÇUK VE KOLOFON REÇİNE KAUÇUK BAZLI YAPIŞTIRICI İMAL ETMEKTE KULLANILAN BİLŞENLERİN EN ÖNEMLİLERİDİR.DİĞER KATKI MADDELERİ DOLGU,VİSKOSİTE VE KAYDIRICI AMAÇLI KULLANILIR.

KAUÇUK BAZLI SOLVENT YAPIŞTIRICILAR,PLASTİK,CAM,KAUÇUK,LASTİK,DERİ,HALI,PLASTER,KLOİ BANTI VE DAHA BİRÇOK SEKTÖRLERDE KULLANILIR.BAZI İMALATLARDA BU TÜR YAPIŞTIRICILAR İÇERİSİNE ÇİFT KOMPONENTLİ POLİÜRETAN VEYA EPOKSİ REÇİNELER İLAVE EDİLEREK UZUN VADEDE DAHA KUVVETLİ YAPIŞMASINA VE ISIYA KARŞI DAYANIKLI OLMASI AÇISINDAN KULLANILIR.

KAUÇUK BAZLI YAPIŞTIRICILAR SOLVENT İÇERİSİNDE KOLOFON REÇİNE,DOĞAL KAUÇUKLARIN ÇÖZÜNMESİ İLE ELDE EDİLİR. İMALATI OLDUKÇA KOLAYDIR.KARIŞTIRICI BİR KAZAN BU İMALAT İÇİN YETERLİ OLABİLİR.İMALAT PROSESİNDE ISI KULLANILMAZ.

KAUÇUK BAZLI YAPIŞTIRICI VE DAHA YÜZLERCE TUTKAL VE YAPIŞTIRICISI ÜRÜNLERİNİN İMALAT FORMÜLLERİNİ VE İMALAT METOTLARINI YAPI KİMYASALLARI VE YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİNDE BULABİLİRİSİNİZ.

 

 ETİKETLER : TUTKAL FORMÜLLERİ,YAPIŞTIRICI FORMÜLLERİ,TUTKAL NASIL YAPILIR, YAPIŞTIRICI NASIL ÜRETİLİR,EPOKSİ REÇİNE BAZLI YAPIŞTIRICI İMALATI,POLİÜRETAN YAPIŞTIRICI ÜRETİMİ,YAPIŞTIRICI ELDESİ,YAPIŞTIRICI NEDEN YAPILIR,YAPIŞTIRICI HAMMADDELERİ,TUTKAL NASIL ELDE EDİLİR,ÇİFT KOMPONENTLİ YAPIŞTIRICI İMALATI,ÇİFT KOMPONENTLİ TUTKAL ÜRETİMİ,REÇİNE BAZLI YAPIŞTIRICI İMALATI,REÇİNE BAZLI TUTKAL NASIL ÜRETİLİR,YAPIŞTIRICI YAPILIŞI,KAUÇUK BAZLI YAPIŞTIRICI NEDEN YAPILIR,SOLVENT BAZLI TUTKAL İMALİ,KAUÇUK BAZLI TUTKAL ELDESİ.

 

                                                         TUTKAL VE YAPIŞTIRICI ANSİKLOPEDİSİ