MAKALELER / TOZ DESTRİN YAPIMI - SIVI DESTRİN İMALATI - hammaddeler ansiklopedisi


 DEKSTRİN TOZ OLARAK DİREKT  GIDA NİŞASTASINDA ELDE EDİLİR. KAPALI BİR REAKTÖR İÇERİSİNE NİŞASTA VE KUVVETLİ ASİTLER ( SÜLFİRİK ASİT VEYA HİDRIKLORİK ASİT,NİTRİK ASİT ) KONULARAK BELLİ SICAKLIKLARDA EN AZ 8 - 10 SAAT KARIŞTIRMAK SURETİ İLE LEDE EDİLİR.

 ELDE EDİLEN DESTRİN TOZU DAHA SONRA KOSTİK,BORAKS, SU VE ÜRE İLE DESTEKLENEREK SIVI DEKSTRİN İMAL EDİLİR. SIVI DEKSTRİN DE YAPIŞTIRMA SEKTÖRÜNDE ÇOK AMAÇLI OLARAK KULLANILIR. SIVI DEKSTRİN İMALATINDA ISININ 75 - 80 DERECEYİ GEÇMEMESİNE VE KARIŞIMIN HOMOJEN OLMASINA DİKKAT EDİLMELİDİR. SIVI DEKSTRİN İMALATI ÇOK KOMPLEKS OLMAMAKLA BİRLİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR ÇALIŞMADIR. SIVI DEKSTRİN İMALATINDA ÇOK BÜYÜK VE TEKNİK BİR MAKİNAYA İHTİYAÇ YOKTUR. YÜKSEK TONAJDA İMAL EDİLECEK İSE BİR KARIŞTIRICI KAZAN YETERLİ OLUR. ÇOK BÜYÜK BİR İMALAT DÜŞÜNÜLMÜYORSA MANUELDE İMAL ETMEK MÜMKÜNDÜR.

 SIVI DEKSTRİN İMALATI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI TUTKAL VE YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİNDE BULABİLİRSİNİZ.

 ETİKETLER : DEKSTRİN NASIL İMAL EDİLİR,DEKSTRİN NASIL YAPILIR,DEKSTRİN NEDEN YAPILIR, DEKSTRİN İMALATI,DEKSTRİN YAPIMI,DEKSTRİN HAMMADDELERİ,DEKSTRİN YAPILIŞI,DEKSTRİN KAZANLARI,DEKSTRİN NEREDE KULLANILIR,DEKSTRİNİN KİMYASAL VE FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ.

                                                                    HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ