MAKALELER / TAŞLAMA KİMYASALLARI - hammaddeler ansiklopedisi

Taşlama Kimyasalları taşlama yapılan tüm makinalarda soğutma, kaydırıcılık ve pas önleme amacıyla kullanılır. Uzun süre taşlamaya maruz kalan parça ısınmaya başlayacaktır. Taşlama sıvısı metal parça ile taşın arasındaki kaydırıcılık sağlayarak sürtünme oranını düşürür. Sürtünme oranı azalınca ısınmada minimuma inecek aynı zamanda da daha yüksek hızla çalışma imkanı oluşacaktır.

Taşlama işleminden sonra parça uzun süre havayla reaksiyona girerse paslanma meydana gelir. Taşlama kimyasalları hem metal parçayı hem de makineyi uzun süre pastan koruyacaktır. Demir, çelik, alüminyum, bakır ve bileşenleri için kullanılabilir.

Taşlama kimyasalları makinenin su haznesinde %1 - 3 oranlarında kullanılır. Zamanla konsantrasyon düşeceği için ekleme yapılmalıdır. Refraktometre yardımı ile kontrolleri yapılır ve gereken miktar eklenir.
 

 


ETİKETLER : TAŞLAMADA SOĞUTMA KİMYASALI,TAŞLAMADA KAYDIRICILIK KİMYASALI,TAŞLAMADA PAS ÖNLEYİCİ KİMYASALI,TAŞLAMA SIVISI NEDİR, TAŞLAMA SIVI KİMYASALLARI,TAŞLAMA SIVISI NASIL ÜRETİLİR,TAŞLAMA SIVISI HAMMADDELERİ

                                                                    HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ