MAKALELER / SAÇ KÖKLERİ VE ÖZELLİKELRİ..
SAÇ KÖKLERİ Saç folliküllerinin sağlıklı beslenebilmesi için gerekli elementlerin, yetersiz dolaşım nedeniyle bölgeye ulaşamaması ve hem de orada metabolizma sonucu oluşan zehirli atıkların yine yetersiz dolaşım nedeniyle temizlenememesi saç köklerinin kolayca tahrip olmasına ve saçın dökülmesine yol açar.
 
Aynı şekilde lenf drenajında oluşan  yetersizlik neticesinde, o bölgede oluşmuş metabolik artıkların uzaklaştırılmasındaki yetersizlik de saç dökülmelerinin nedenlerindendir.
  Yüz derisinde olduğu gibi kafa derisinde (scalp) ve saçlarda da bünye özelliklerine göre değişiklikler söz konusudur. Hemen her iki kişiden birinin kafa derisindeki yağ bezleri normalden fazla yağ üretir.
  Özellikle yağlı bir cilde ve kafa derisine sahip olan kimselerde yağlanma neticesinde saçlı deri üzerindeki kıl köklerine kadar uzanan porların, deliklerin tıkanması ve neticede
saç follikülerinin havasızlıktan boğulması söz konusu olmaktadır.
 
Eğer başın yağlı olan saçlı derisi uygun bir şekilde ve uygun temizleme yöntemiyle temizlenmezse derinin üzerinde bir tabaka oluşturur ve bu da netice olarak saçların daha cılız çıkmasına ve kelliğe zemin hazırlar.

 

KAMPANYA

2 ANSİKLOPEDİ


380 TL

ŞİMDİ SİPARİŞ VER

 
 


ETİKETLER: SAÇ KÖKÜ NEDİR,SAÇ KÖKÜ ÖZELLİKLERİ,SAÇ KÖKÜ HASTALIKLARI,SAÇ KÖKÜ İÇİN ŞAMPUAN,ŞAMPUAN FORMÜLÜ,ŞAMPUAN FORMÜLLERİ,SAÇ KÖKÜ PİGMENTİ,SAÇ KÖKLERİ NASIL GELİŞİR.

HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ