MAKALELER / PEG - 75 LANOLİN SPESİFİKASYONU - BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ

Tanım

: Hafif karakteristik kokulu sarı-amber waxımsı flake ve sıvı.

 

Spesifikasyonlar

:

 

 

PEG 75 Lanolin

PEG 75.50 Lanolin

 

 

Fiziksel şekil

: Flake

: Sıvı

 

 

Asit değeri

: max. 5

: max. 2,5

 

 

Su

: max. % 1,0

: max. % 47-53

 

 

Sabunlaşma değeri

: max. 10-25

: max. 5-12

 

 

pH(%10 çözelti)

: 3,5-8

: 3,5-8

 

         

Özellikleri ve kullanım alanları: Lanolinin etoksile bir türevidir. Ekli no’lar kondanse etilen oksidin mol sayısına işaret eder. Baygın karakteristik kokuludur. Suda çözünür ve emülsifiye edici, çözücü, ıslatıcı, temizleyici özelliklere sahip tipik noniyonik yüzey aktiflerle çözünür. Şampuanlar, banyo köpükleri, traş köpükleri vs…, sabun ve deterjanlar için idealdir. Bebe şampuanlarının üretiminde amfoterik maddelerle kullanılan çok hafif bir noniyonik yüzey aktiftir. PEG 75 Lanolin, katı yağlar için bir çözücü olarak, ayrıca dermatolojik ürünlerde katran için bir yayıcı ajan olarak kullanılabilir. Küçük konsantrasyonları, berrak şampuan ve jeller gibi sulu sistemlerde berraklaştırıcı ajan olarak rol oynar.

PEG 75 Lanolin ayrıca % 50 sulu çözeltisi olarak mevcuttur. PEG 75.50 Lanolin, Lanolinin etoksile bir türevidir, % 50 aktif Lanolin içerir. Kayıp yağları yeniden depolar, geri alır; parlaklık verir; düşük maliyetlidir; köpüğe müdahale etmez.

Cilt bakım formülasyonları için etkili bir yumuşatıcı, çok iyi yağlanma düzenleyici ve nemlendiricidir. Kremler, losyonlar, şampuan ve düzenleyiciler(şartlandırıcılar) gibi saç ve cilt bakım ürünleri için tavsiye edilir.

Olağanüstü bir yağlanma düzenleyicidir. Bu onu el sabunları, vücut yıkama sabunları, kremler ve losyonları içeren kuru cilt formülasyonları için ideal yapar. Ek olarak parlaklığı yükseltici özellikleri nedeniyle, şampuanlar ve saç düzenleyiciler gibi ürünlerde kullanım için çok iyi bir adaydır. Uygulamaya bağlı olarak % 0,5-5 aralığında kullanılır. 


 ETİKETLER: PEG - 75 LANOLİN NEDİR,PEG - 75 LANOLİN NEREDE KULLANILIR,PEG - 75 LANOLİN HANGİ ALANLARDA KULLANILIR,PEG - 75 LANOLİN NEDEN KULLANILIR,CİLT BAKIM FORMÜLLERİ VE PEG - 75 LANOLİN,EL SABUN FORMÜLÜ VE PEG -75 LANOLİN,ŞAMPUAN FORMÜLLERİ VE PEG - 75 LANOLİN, KOZMETİK KREM FORMÜLLERİ VE PEG - 75 LANOLİN,VUCUT YIKAMA SABUN FORMÜLÜ VE PEG - 75 LANOLİN.

HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ