MAKALELER / NEMATOD NEDİR..NEMATODA ORGANİK ÇÖZÜMLER..FORMÜLLER..
 NEMATOD HAKKINDA ÇALIŞMANEMATOD çözümleri hakkında iki yıla yakın yaptığım laboratuar ve saha çalışmaları sonucunda nemtodları yok edecek tamamen organik bir ürün geliştirdim. Bu çalışmaları İzmir mendeses’te, Antalya kumluca’ da ve mersin kazanlı il ve ilçelerde, domates, kabak,fasulye ve biber bitkisi üzerinde seralarda yaptım.Tüm çalışmalarımın sonuçlarının çok çok önemli sonuçları olmasına rağmen bu çalışmaları, hiç kimse ile paylaşmadan sonlandırdım.
Nematodlarla ilgili bu çalışmalar için gerek ekonomik ve gerekse zaman açısından harcadığım emekler, merdiven altı gübre üreticilerin her gün çiftçiye ve tarım bayilerine sundukları nematodlara karşı gübre diye renkli suları yüzünden güme gitti.

Sonuç olarak; buranın bir Ortadoğu ülkesi olduğunu ve ar – genin hiçbir önemi olmadığını gözlemiş ve anlamış bulunmaktayım.

Bu yazıyı benden sonra nematodlar için yapılacak çalışmalar açısından ışık tutması için paylaşmak istedim.

ETİKETLER: NEMATOD NEDİR, NEMATOD İLAÇLARI, NEMATOT ÇÖZÜMÜ, NEMATOD NASIL YOK OLUR, NEMATOD NEDEN OLUR, NEMATODA ÇARE, NEMATODA ORGANİK ÇÖZÜM, NEMATOD NASIL BİTER, BİTKİ, BİTKİ KÖKLERİ, BİTKİ HASTALIKLARI, BİBERE NEMTOD İLACI, DOMATESTE NEMTOD, SALATALIKTA NEMATOD, TOPRAK, NEMATODLU TOPRAK.
 
Yusuf Akkapılı
SOLVER KİMYA
Ar-Ge müdürü.