MAKALELER / HOTMELT YAPIŞTIRICILAR - YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ

HOT MELT

 
Hot melt yapıştırıcılar %100 katı formda üretilen ve içeriğinde solvent bulunmayan yüksek performanslı yapıştırıcılardır.

Erime sıcaklıklarının üstündeki bir ısıya kadar ısıtılarak malzeme yüzeyine uygulanırlar.Oldukça kısa kuruma süreleriyle,yüksek hızdaki üretim uygulamalarında da idealdirler.

Esnek formülasyon yapısıyla,açık zaman,yumuşama noktası ve yapışkanlık özellikleri müşteri istek ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak üzere dizayn edilebilmektedir. Değişik türlerde hot melt yapıştırıcılar geliştirilmiştir;

EVA bazlı hot melt yapıştırıcılar
Poliolefin bazlı hot melt yapıştırıcılar
Blok copolimer bazlı hot melt yapıştırıcılar (PSA-Pressure Sensitive Adhesive)
Polyamid bazlı hot melt yapıştırıcılar


Hot melt yapıştırıcılar, bir çok üretim prosesinde kullanım alanı bularak yer edinmiş ve her geçen gün genişleyen kullanım alanlarıyla, çevreye ve insan sağlığına saygılı bir yapıştırıcıdır. Başlıca kullanım sektörleri şöyledir;

Matbaa
Otomotiv
Etiket
Ambalaj
Hijyen
Yatak
Ayakkabı

 HOTMELT YAPIŞTIRICI DAHİL YÜZLERCE YAPIŞTIRICILARA AİT ÜRÜNLERİN İMALAT FORMÜLLERİNİ VE İMALAT TEKNİKLERİNİ YAPIŞTIRICILAR ANSİKLOPEDİSİ İÇERİSİNDE BULABİLİRSİNİZ.


 ETİKETLER : HOTMET YAPIŞTIRICI NASIL YAPILIR,HOTMET YAPIŞTIRICI VE ÖZELLİKLERİ,HOTMELT YAPIŞTIRICI FORMÜLASYONLARI,HOTMELT FORMÜLÜ,HOTMELT YAPIŞTIRICI FORMÜLLERİ,HOTMET YAPIŞTIRICI YAPIMI,HOTMELT TUTKAL ÜRETİMİ,HOT MELT TUTKAL YAPILIŞI,HOT MELT NEDİR,HOTMELT MAKİNALARI,HOTMELT ELDESİ,HOTMELT HAMMADDELERİ.

                                                                      HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ