MAKALELER / BETON YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ..FORMÜLÜ..ÜRETİMİ..
TAŞ VE BETON YÜZEYLERİN TEMİZLENMESİ :

Çimento, kum karışımı ile yapılan döşeme şeklidir. İçine mermer par¬çaları eklendiğinde mozaik türü zemin maddesi oluşur. Renkli mozaik, karo mozaik gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu tür zeminler, sıcak iklimli yer için çok uygun bir döşeme çeşididir. Özellikle suya dayanıklı oldukları için banyo, tuvalet, bahçe gibi alanlarda rahatlıkla kullanılır. Alkali maddelerden etkilenmez.

Taş ve beton döşemeler; sodalı, arap sabunlu sıcak su ile kolayca temizlenir. Fırçalayarak ovma metodu en iyi olanıdır. Temizlendikten sonra bezle iyice kurulanmalıdır. Mümkünse, parlaklık vermek ve sık kirlenmeyi önlemek için likit cila ile cilalanabilir. Çıkmayan lekeler için ince alüminyum tel veya toz deterjan kullanılabilir. Tuz ruhu gibi asitli maddeler özellikle mozaik yüzeylerde asla kullanılmamalıdır. Aksi halde, döşeme yüzeyin kayganlığı ve renk ayarı kaybolur, bozulur ya da delikli bir hal alır. Bu tür yüzeylerde, alçı, çimento ya da beton gibi yüzey üzerinde tabaka oluşturan kirler varsa bunların eritilmesi için sadece bu bölgelerde kısmi olarak asitli deterjanlar uygulanabilir.


 
 

ETİKETLER: TAŞ YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ,TAŞ YÜZEY NASIL TEMİZLENİR,TAŞ YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ YAPIMI,BETON YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ,BETON YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ FORMÜLÜ,FORMÜLLER,BETON YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ NASIL YAPILIR,BETON YÜZEY TEMİZLEYİCİ DETERJAN HAMMADDESİ,HAMMADDELER,HAMMADDE,BETON YÜZEY TEMİZLEYİCİSİ ÜRETİMİ.

HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ