ORGANİK TARIMDA SIVI HUMİK ASİT İMALATI
LEONARDİT

POTASYUM HİDROKSİT

SU
25  KG

5     KG

70   KG


KARIŞTIRICI BİR KAZAN İÇERİSİNE MEVCUT SU KONUR. SUYUN SICAKLIĞI 60 - 70 DERECEYE KADAR ÇIKARILIR. DAHA SONRA POTASYUM HİDROKSİT KONULARAK KARIŞTIRMAYA BAŞLANIR.POTASYUM HİDROKSİT SU İÇERİSİNDE TAM OLARAK ÇÖZÜLÜNCE, YAVAŞ YAVAŞ LEONARDİT İLAVE EDİLEREK KARIŞTIRMAYA DEVAM EDİLİR.

BU KARIŞTIRMA İŞLEMİ YAKLAŞIK OLARAK 2 - 3 SAAT KADAR DEVAM EDER. ARA SIRA KAZAN İÇERİSİNDEKİ KARIŞIMIN ÇÖZÜLÜP ÇÖZÜLMEDİĞİ KONTROL EDİLİR.bÜYÜK BİR KISMI ÇÖZÜLMÜŞSE, KARIŞTIRMA İŞLEMİNE SON VERİLEREK KAZAN İÇERİSİNDEKİ KARIŞIM YARIM SAAT KADAR DİNLENDİRİLİR VE SUDA ÇÖZÜLMEUEB BAZI MADDELERİN DİBE ÇÖKMESİ SAĞLANIR VE SONRA ÇÖZÜNEN HUMİK VE FULVİK ASİT ORGANİK SIVI MADDE KAZANDAN ALINARAK AMBALAJLANIR VE ÇÖZÜLMEYEN MADDELER KAZANDAN ALINARAK ATILIR VE İŞLEM TAMAMLANMIŞ OLUR.


YUKARIDA FORMÜLE EDİLEN VE ELDE EDİLEN HUMİK ASİT+ FULVİK ASİT ORANI LEONARDİT İÇERİSİNDEKİ ORGANİK MADDE MİKTARINA BAĞLI OLARAK YAKLAŞIK OLARAK %15 -16 CIVARINDADIR.BU ORANLAR LEONARDİT İÇERİSİNDEKİ ORGANİK MADDE MİKTARINA BAĞLI OLARAK DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR.


 

KAMPANYA


2 KİTAP 380 TL


SİPARİŞ VER