HAMMADDE TEDARİKÇİLERİ / POZİTİF KİMYA - TUZLA / İST ( KİMYASAL TUZLAR )
 

Adres : BİRMES SAN. SİT. A6 - 13 ORHANLI / TUZLA / İST
Telefon : 0 216 394 06 16
Fax : 0 216 394 06 36
GSM : 0 507 538 48 48
Web Adresi : http://www.pozitifkimya.com
E-Posta : info@pozitifkimya.com
 
BULABİLECEĞİNİZ HAMMADDELER

 

TUZLAR


Ağır Soda

Ağır soda, içeriği sodyum karbonat olan, beyaz renkte, granül halinde ve 50 kg lık torbalarda satışı yapılan bir kimyasaldır. Suda kolayca çözünür ve berrak, renksiz bir çözelti meydana getirir. Hafif soda ile farkları yoğunluklarıdır. Çamaşır ve tül beyazlatmada, cam üretiminde, diş macunlarında, tekstilde ve gıdada asitliği düzenleyici olarak kullanılır. 

Ağır soda kullanım alanları:

Sabun ve deterjan üretiminde, cam sanayinde, tekstilde, kimya sanayinde, su sertliği gidermede kullanılmaktadır.


Alüminyum Sülfat

Alüminyum sülfat, toz ve granül olarak çeşitli tane boyutlarında (0-12 mm arası), kullanıcının isteğine göre 25 – 50 kg lık torbalar veya 1000 kg lık big-bag lerde satışı yapılan bir kimyasaldır. Alüminyum sülfat,  iyi bir koagülant malzeme olarak atıksu arıtma sistemlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sulandırıldığında korozif bir özellik gösterdiğinden, kullanım ve depolama esnasında plastik veya paslanmaz çelik tanklar kullanılmalıdır.  Bunun yanı sıra yangın söndürücü, tekstil, kağıt, ilaç, kozmetik gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

Alüminyum sülfat kullanım alanları:

Arıtma sistemleri, yangın söndürücü, tekstil, kağıt, ilaç, kozmetik gibi sektörlerde kullanılmaktadır.


Amonyum Klorür

Amonyum klorür, nişadır olarak da bilinen, hidroklorik asit ile amonyağın tepkimesiyle oluşan bir bileşiktir.    Amonyum klorür yoğunlukla pillerde elektrolit olarak ve galvanizleme, kalay sektöründe, sıcak daldırma galvanizlemede de flux hammaddesi olarak kullanılmaktadır. Piyasada 25 kg lık paketlerde satışı yapılmaktadır.

Amonyum klorür kullanım alanları:

Kuru pil ve patlayıcı yapımında, galvanizleme ve kalay kaplama sektörlerinde, yem sektöründe, ilaç sanayinde öksürük şurupları ve idrar söktürücü yapımında, kozmetikte şampuan yapımında, lehimlemede metal oksit tabakasını gidererek lehim tutmasını kolaylaştırmak amacıyla, tekstil ve deri sektöründe, yapıştırıcı yapımında birçok sektörde kullanılmaktadır.
 

Demir 3 Klorür

Demir üç klorür, arıtma sistemlerinde koagülant olarak kullanılan asidik özellikli, koyu kahve renkli bir kimyasaldır. Baskı devre yapımında, demir oksit pigment üretiminde, çamur şartlandırmada da kullanılmaktadır. Asidik özellik gösterdiği için kullanım ve depolama esnasında plastik veya paslanmaz çelik tanklar kullanılmalıdır. 30 – 60 Lt lik bidonlarda, IBC tanklarda ve tanker olarak satışı yapılır.

Demir üç klorür kullanım alanları:

Arıtma sistemleri, çamur şartlandırma, baskı devre yapımı, demir oksit pigment üretimi, bakır aşındırmada kullanılmaktadır.

 

Demir Sülfat

Demir sülfat, arıtma sistemlerinde koagülant olarak kullanılan asidik özellikli bir kimyasaldır. Aynı zamanda tarımda yoğun olarak kullanılan gübrelerdendir. Sulu çözeltisi asidik özellik gösterdiği için kullanım ve depolama esnasında plastik veya paslanmaz çelik tanklar kullanılmalıdır. 25 – 50 kg lık torbalarda satışı yapılır.

Demir sülfat kullanım alanları:

Arıtma sistemleri, çamur şartlandırma, tarımda gübre olarak kullanılmaktadır.


Hafif Soda

Hafif soda, içeriği sodyum karbonat olan, beyaz renkte, toz halinde ve 50 kg lık torbalarda satışı yapılan bir kimyasaldır. Suda kolayca çözünür ve berrak, renksiz bir çözelti meydana getirir. Ağır soda ile farkları yoğunluklarıdır. Çamaşır ve tül beyazlatmada, cam üretiminde, diş macunlarında, tekstilde ve gıdada asitliği düzenleyici olarak kullanılır. 

Hafif soda kullanım alanları:

Sabun ve deterjan üretiminde, cam sanayinde, tekstilde, kimya sanayinde, su sertliği gidermede kullanılmaktadır.


Sodyum Metabisülfit

 

Sodyum metabisülfit, beyaz – açık krem renginde, nem çekici özelliği olan kristal toz bir kimyasaldır. Sodyum metabisülfit,  indirgen malzeme olarak atıksu arıtma sistemlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca değişik sektörlerde, antioksidan, dezenfektan ve koruyucu malzeme olarak ta kullanılmaktadır. Gıda sektöründe E223 olarak bilinir. Kurutulmuş ve dondurulmuş gıdalarda koruyucu olarak kullanılır. Bunun yanı sıra değişik sektörlerde dezenfeksiyon ve sterilizasyon amaçlı kullanılmaktadır.  25 kg lık torbalarda satışı yapılmaktadır.

Sodyum metabisülfit kullanım alanları:

Arıtma sistemleri, tekstil, gıda, fermantasyon işlemlerinde, selüloz ester üretiminde, deri sanayinde, kağıt, şeker, lastik, tutkal sektörlerinde değişik alanlarda kullanılmaktadır.