HAMMADDE TEDARİKÇİLERİ / PARKOTEKS KİMYA - İSTANBUL (KOZMETİK NEMLENDİRİCİLERİ )
 

Adres : 19 MAYIS CAC. UBM PLAZA. NO: 37 KAT: 7 D: 21 Fulya / Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0 212 356 72 03
Fax : 0 212 356 73 37
GSM :
Web Adresi : http://www.parkoteks.com
E-Posta : parkoteks@parkoteks.com
 
BULABİLECEĞİNİZ HAMMADDELER
ÜRÜN/KİMYASAL İSMİ INCI GÖSTERİMİ KULLANIM ALANI
Acetulan Cetyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol Krem ve losyonlar için nemlendirici.
Lanogel 21 PEG-27 Lanolin Bebek mendilleri, el temizlik ürünleri için nemlendirici.
Lanogel 41 PEG-75 Lanolin Saç ve cilt bakım ürünleri, el sabunu, vücut şampuanları, kremler, losyonlar, şampuan, saç kremi için nemlendirici
Lanogene Lanolin Oil Bebek ürünleri, vücut yağları, güneş ürünleri için yumuşatıcı ve nemlendirici.
Lanolin U.S.P.AAA Lanolin El ve vücut losyonları, renkli kozmetik ürünleri, dudak koruyucuları için geri yağlandırıcı ve nemlendirici.
Modulan Acetylated Lanolin Bebek ürünleri, topikal ürünler, ruj için nemlendirici ve emülgatör.
Solulan 75 PEG-75 Lanolin Bebek mendili, el temizlik ürünleri yumuşatıcı ve nemlendirici.
Solulan L-575 PEG-75 Lanolin Bebek mendili, el temizlik ürünleri için yumuşatıcı ve nemlendirici.
Vilvanolin P Isopropyl Lanolate Renkli kozmetik ürünleri, krem ve losyonlar için nemlendirici.
Glucam E-10 Methyl Gluceth-10 Kuru cilt losyonu, şampuan, traş kremleri, duş jeli, göz jeli, yüz temizleme ürünleri için nemlendirici.
Glucam E-20 Methyl Gluceth-20 Güneş ürünleri, kalıp sabun, kuru cilt kremleri, şampuan, sıvı sabun, hidroalkolik ürünler için nemlendirici.
Glucam P-10 PPG-10 Methyl Glucose Ether Göz makyaj temizleyiciler, saç kremi, saç şekillendirici ürünler, makyaj ürünleri, nemlendirici ürünler için parfüm kalıcılığını arttırıcı.
Glucam P-20 PPG-20 Methyl Glucose Ether Yüz temizleme tonikleri, tırnak bakım ürünleri, parfümler, traş ürünleri, hidroalkolik ürünler için parfüm kalıcılığını arttırıcı.
Glucam P-20 Distearate PPG-20 Methyl Glucose Ether Distearate Kuru cilt kremleri, krem makyaj ürünleri, göz farı, nemlendirici losyon geri yağlandırıcı ve nemlendirici.
Glucam E-20 Distearate PEG-20 Methyl Glucose Distearate Şekillendirici saç spreyleri, stick deodorantlar, dudak koruyucu, kremler, yumuşatıcı el sabunu için nemlendirici ve geri yağlandırıcı.
Glucquat 125 Lauryl Methyl Gluceth-10 Hydroxypropyldimonium Chloride El losyonları, şampuanlar, kuru cilt kremleri, yıkanabilir yumuşatıcı kremler, saç şekillendirici ürünler, kalıp sabunlar, sıvı sabunlar için nemlendirici.
Olivem 300 Olive Oil PEG-7 Esters Vücut losyonu, jeller, banyo köpükleri, duş jeli, sıvı sabun, kalıp sabun, banyo yağı, jöle, wax, saç kremi, şampuan, ruj, dudak parlatıcı, sıvı losyon için nemlendirici.


RÜN/KİMYASAL İSMİ INCI GÖSTERİMİ KULLANIM ALANI
Dermolane Olive Oil (olea europea) Unsaponifiables Gece kremi, gündüz kremi, vücut losyonu, jeller, saç waxları, saç kremleri, ruj, dudak koruyucu, maskara/eye-liner, fondöten, losyon, kremler, stickler için nemlendirici.
Dermolane Dermolane Gece kremi, gündüz kremi, vücut losyonu, jeller, saç waxları, saç kremleri, ruj, dudak koruyucu, maskara/eye-liner, fondöten, losyon, kremler, stickler için nemlendirici.
Alpha-D-Glucopyranose Allantoin Nemlendirici madde
Octyl Palmitate Ethylhexyl Palmitate Non-iyonik, geri yağlandırıcı, nemlendirici
PEG 1500 PEG-32 Non-iyonik, bağlayıcı, nemlendirici, yağlandırıcı
PEG 2000 PEG-40 Non-iyonik, nemlendirici, yağlandırıcı
Schercemol™ NGDO Neopentyl Glycol Dioctanoate Krem ve losyonların yanı sıra makyaj temizleme ve traş sonrası ürünlerde hafif bir nemlendirici olarak tavsiye edilir. Mükemmel akıcılık ve kayganlık özellikleri ile sprey yağlarda kullanımı tavsiye edilir.
Schercemol™ CO Cetyl Ethylhexanoate Mükemmel parlaklığı ve hafif kokusuyla özellikle parfümlü ürünler için idealdir. Yağsız bir his verir. Sprey şeklindeki ürünlerde, mat bitmiş makyaj ürünlerinde ve yağlı ciltler için nemlendiricilerde tavsiye edilir.
Schercemol™ DIS Diisopropyl Sebacate Likit parafin ve vazelinden kaynaklanan yağsı hissi azaltır. Hiçbir kalıntı bırakmadan hızla emilir, banyo yağlarında yayma ajanı olarak görev yapar, hidroalkolik sistemlere parfümün yapısında herhangi bir bozulma olmaksızın nemlendirici özellik katar. 
Schercemol™ OHS Octyl Hydroxystearate Yapışkanlık hissi vermeden kalıcı nemlendirme özelliği ile cilt bakım ürünleri için tavsiye edilir. Düşük kullanım oranlarında bile etkindir ve sabun ve sıvı sabunlarda besleyici (refatting) ajan olarak kullanımı tavsiye edilir. Bunun yanında saç bakım ürünlerinde nemlendirici ve dudak bakım ürünlerinde parlaklık verici olarak kullanılabilir. 
Schercemol™ GTO Glyceryl Trioctanoate Body splash vb ürünlerde alkolün yağlandırıcı etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Pürüzsüz yumuşak bir uygulama olanağı sağladığından ve cilt üzerinde nemin korunmasına yardımcı özellikleri nedeniyle bronzlaştırıcı ürünler için idealdir.  
Schercemol™ OLO Oleyl Oleate Duş, masaj ve güneş yağlarına etkin nemlendirme özelliği katar. Krem ve losyonlarda cilt üzerinde yapışkan olmayan bir bariyer oluşturur. Renkli kozmetik ürünlerinde pigmentlerin ıslanmasına ve bağlanmasına yardımcı olur. 


N/KİMYASAL İSMİ INCI GÖSTERİMİ KULLANIM ALANI
Schercemol™ 1818 Isostearyl Isostearate Aşırı kuru ciltler için düşünülen bakım ürünlerinde önerilir. Cilt üzerinde nemin korunmasını sağlar ve nefes alabilen bir bariyer oluşturma özelliği gösterir. Parfümün çözünmesini kolaylaştırır, dudak bakım ürünleri, allıklar ve diğer susuz makyaj ürünlerinde parlaklığı artırır. 
Schercemol™ PTID Triisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate Uzun süreli nemlendirme etkisi sağlayan üstün bir geri yağlandırıcıdır. Renkli kozmetik ürünleri, saç bakım ürünleri ve dudak parlatıcılara mükemmel parlaklık verir. 
Schercemol™ SHS Isostearyl Hydroxystearate Cilde temas ettiğinde eriyen yumuşak, yağsı bir geri yağlandırıcıdır. Mükemmel sürüş özelliği ile mükemmel bir nemlendirici ve yağlandırıcıdır. Losyon, bebe kremleri ve güneş sonrası ürünlerde kullanımı tavsiye edilir. Krem şeklindeki makyaj ürünleri ve rujlarda etkin olarak kullanılabilir. 
Hydramol™ PGDS Ester PEG-90 Diisostearate Suda tamamen çözünme özelliğine sahiptir. Kimyasal yapısı sayesinde hidrojen bağları oluşturma kapasitesi, saç ve cilt bakım sistemlerinde bu esteri mükemmel bir nemlendirici haline getirir. Formüle edilmesi kolay ve cilt üzerinde ipeksi bir hissediş sağlayan bu ester, yağlandırmadan nemlendirir, köpük kalitesini ve yoğunluğunu iyileştirir ve hatta stick şeklindeki ürünlerin uygulama özelliklerinde iyileşme sağlar. Şampuan, saç kremi, tüm cilt bakım ürünleri, antiperspirant ve deodorantlarda kullanımı tavsiye edilir. 
Hydramol™ PGPD Ester PEG/PPG-8/3 Diisostearate Saç ve cilt bakım ürünlerinde conditioning etki veren, yağsız nemlendirici özellikleri taşıyan suda disperse olan esterdir. Hydramol PGPD yağ ve suda çözünürlük parametreleri ile mükemmel bir emülgatör ve çözücü özelliği taşır. Cilt üzerinde zengin ve lüks bir his uyandırır, deterjan sistemlerinde conditioning etki verir ve yüzey aktif sistemlerinde viskozite arttırıcı özellik gösterir. Emülsiyon sistemlerinde ve yağ bazlı ürünlerde etkin bir yardımcı emülgatördür. Şampuan, saç kremi, duş yağları ve renkli kozmetik ürünlerinde özellikle pigmentlerin disperse olması ve bağlanma özellikleri ile yağsız sıvı fondotenler ve nemlendirici rujlarda tavsiye edilir.  
Hydramol™ PGPL Ester PEG/PPG-8/3 Laurate Tamamen suda çözünür özellik gösterir ve sulu sistemlerde mükemmel berraklık sağlar. Nemlendirne ve geri yağlandırma özellikleri ile son derece hassas (mild) ürünlerde kullanılabilir. Suda, silikon kopoliollerde ve bitkisel yağlardaki benzersiz çözünürlük özellikleri ile Hydramol PGPL her çeşit kişisel bakım ürünü için mükemmel bir seçimdir. Formüle edilmesi kolay, ipeksi bir his bırakan ve su bazlı ürünlere üstün özellik katan esterdir. Saç bakım, cilt bakım ve tüm renkli kozmetik ürünlerinde, verdiği mükemmel parlaklık ile özellikle ruj ve dudak parlatıcılarda tavsiye edilir. 


/KİMYASAL İSMİ INCI GÖSTERİMİ KULLANIM ALANI
Hydramol™ TGL Ester Polyglyceryl-3 Laurate Hydramol TGL, gliserin türevi bir polimerdir ve nemlendirici özellik verir. Kaybedilen yağı cilde geri kazandırır, cilt bakım ürünlerinde nemlendirme ve hafif conditioning etkisi yapar. Parlaklığı artırır ve emülsiyon sistemlerinde zengin bir hissediş sağlar. Suda çözünmeyen yağ alkollerinin ve bitkisel yağların tersine, Hydramol TGL su fazına kolayca katılır ve sulu ürünlerin vizkositesinin arttırılmasına yardımcı olur. 
Sweet Almond Oil Prunus Dulcis Kozmetik ve ilaç endüstrisinde yaygın olarak kullanılan geri yağlandırıcı ve taşıyıcı ajandır. Bitkisel yağlar içinde nötral tat ve kokudaki en stabil yağlardan biridir. Banyo yağları gibi ürünlerde berrak ürünlerin elde edilmesine izin verir. Epidermisten nem kaybını önleyen nemlendirici ajandır. 
Apricot Kernel Oil Prunus Armeniaca Kayganlık verme özelliğine sahip geri yağlandırıcıdır. Epidermisten nem kaybını önleyen etkin bir nemlendiricidir. Berrak ürünlerde kullanılabilir.