HAMMADDE TEDARİKÇİLERİ / PARKOTEKS KİMYA - İSTANBUL (KOZMETİK KIVAMLAŞTIRICILARI )
 

Adres : 19 MAYIS MAH. UBM PLAZA NO: 37 D: 21 FULYA / ŞİŞLİ /İST
Telefon : 0 212 356 72 03
Fax : 0 212 356 73 37
GSM :
Web Adresi : http://www.parkoteks.com
E-Posta : parkoteks@parkoteks.com
 
BULABİLECEĞİNİZ HAMMADDELER
 
Carbopol Aqua SF 1 Acrylate Copolymer Askıda tutma, stabilizasyon ve kıvam verme özelliklerine sahip sıvı haldeki akrilik polimer dispersiyonu. Kullanım alanları 2'si birarada şampuanlar, kepeğe karşı şampuanlar, bebe şampuanları, duş jelleri, yüz temizleme jelleri gibi uygulamalardır.
Carbopol 940 Carbomer Kısa akış özelliğine sahip, yüksek viskoziteli, mükemmel berraklığa sahip su ve hidro-alkolik jellerin elde edilmesinde kullanılan kıvamlaştırıcı polimer. 
Carbopol 941 Carbomer İyonik sistemlerle birlikte bile düşük viskozitede emülsiyon ve süspansiyonların elde edilmesine olanak sağlar. Bu polimerle elde edilen jeller mükemmel berraklığa sahiptir. Tavsiye edilen uygulama alanları berrak jeller, hidroalkolik jeller ve losyonlardır.
Carbopol 990 Carbomer Kısa akış özelliğine sahip, yüksek viskoziteli, mükemmel berraklığa sahip su ve hidro-alkolik jellerin elde edilmesinde kullanılan kıvamlaştırıcı polimer. 
Carbopol 1342 Carbomer Stabil emülsiyonlar oluşturmada ve uyumsuz bileşenler içeren ürünlerin formüle edilmesinde plastik benzeri bir akış özelliği sağlar. Polimer zincirinde lipofilik ve yağ özellikleri taşıyarak çözünmüş iyonlara karşı dirence sahiptir. Bunun yanında üstün kıvamlaştırma özelliğine sahiptir ve iyonik yüzey aktiflere uyumludur. Tavsiye edilen aplikasyonlar arasında berrak jeller, hidro-alkolik jeller, yüzey aktif sistemleri (özellikle şampuanlar, temizleme ürünleri vb.) ve yüksek elektrolit sistemleri (aloe jeller vb.) sayılabilir. 
Carbopol Ultrez 10 Carbomer Jel, losyon ve krem gibi pek çok kişisel bakım ürünü formülasyonunda yer alan çok yönlü kıvamlaştırıcıdır. Diğer geleneksel Carbopol tiplerine oranla kolay disperse olma özelliği formülasyonlarda kolaylık sağlar. 
Carbopol Ultrez 20 Carbomer Diğer Ultrez ailesine dahil Carbopol tiplerinde olduğu gibi kolay ıslanma özelliği birkaç dakika içinde disperse olmasını sağlar. Carbopol ailesinin bu üstün özellikli kıvamlaştırıcı ve stabilizatörü yüksek elektrolit toleransına sahiptir ve aynı zamanda yüzey aktif maddeler içeren formülasyonlar için ideal bir seçimdir. 
Carbopol Ultrez 21 Acrylates / C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Hidrofobik olarak modifiye edilmiş çapraz bağlı poliakrilat polimeri olan Carbopol Ultrez 21 pek çok kişisel bakım ürünü için kıvamlaştırıcı, stabilizatör ve askıda tutucu olarak dizayn edilmiştir. Çabuk ıslanma ve disperse olma özelliği karıştırma işlemini minimize eder.  
Carbopol ETD 2020 Acrylates / C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Özellikle yüzey aktif içeren sistemlerin kıvamlaştırılması için dizayn edilmiştir. Bu kolay disperse olan polimer toksikolojik açıdan tercih edilen kosolvent sistemi ile üretilmiştir. Carbopol 1342 ve 1382 ile benzer özelliklere sahip olmakla birlikte nötralizasyondan önce düşük dispersiyon viskozitesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Tavsiye edilen aplikasyonlar arasında berrak jeller, hidro-alkolik jeller, yüzey aktif sistemleri (özellikle şampuanlar, temizleme ürünleri vb.) ve yüksek elektrolit sistemleri (aloe jeller vb.) sayılabilir. 
 
 
Carbopol ETD 2050 Carbomer Carbopol 941 ve 981 tipleri ile benzer özellikler göstermekle birlikte nötralizasyondan önce düşük dispersiyon viskozitesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Kosolvent sistemi ile üretilmiş olması toksikolojik olarak üstünlük sağlar. Daha düşük konsantrasyonlarda bile uzun akış özelliği, mükemmel kıvamlaştırma etkinliği ve askıda tutma özelliklerine sahiptir. 
Oliwax Hydrogenated olive oil, olive oil (olea europea), olive oil unsaponifiables Gece kremleri, gündüz kremleri, vücut losyonu, saç waxları, saç kremi için wax.
Oliwax LC Cetyl palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Olivate. Gece kremleri, gündüz kremleri, vücut losyonu, saç waxları, saç kremleri, losyon, kremler için wax.
Glucamate DOE-120 PEG-120 methyl glucose dioleate Bebek şampuanı, sıvı el sabunu, yüksek viskoziteli şampuanlar, jel şampuanlar kıvam arttırıcı.
Glucamate DOE-120 Syrup PEG-120 methyl glucose dioleate Bebek şampuanı, sıvı el sabunu, yüksek viskoziteli şampuanlar, jel şampuanlar için kıvam arttırıcı.
Glucamate LT PEG-120 methyl glucose trioleate , propylen glycol , water Hassas ciltler için yüz temizleyiciler, sivilceye karşı köpükler, diğer hassas formülasyonlar için kıvam arttırıcı.
POE (7) Glyceryl Cocoate, POE (200) Glyceryl Palmitate PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-7 Glyceryl Cocoate Kozmetik ürünler, yağ ve su fazı içeren ürünler ve alkol formülasyonları için uygun kıvamlaştırıcıdır. Mild yüzey aktiflerle kombinasyonu tavsiye edilir. Soğuk prosese uygun olduğu için kullanım açısından avantaj sağlar. Tuzla sinerjik etkisi vardır. 
 

 


 
KAMPANYA

2 ANSİKLOPEDİ

380 TL

ŞİMDİ SİPARİŞ VER