HAMMADDE TEDARİKÇİLERİ / KİMSEL KİMYA - İSTANBUL ( SU BAZLI BOYA HAMMADDELERİ )
 

Adres : Yenişehir mah. T.Özal bulvarı. no: 32 Ataşehir / İST
Telefon : 0 216 580 95 15
Fax : 0 216 580 95 21
GSM : 444 64 74
Web Adresi : http://www.kimsel.com
E-Posta : info@kimsel.com
 
BULABİLECEĞİNİZ HAMMADDELER
SU BAZLI BOYA HAMMADDELERİ  

 KIVAMLAŞTIRICILAR - HEC

CELLOSIZE QP 300

yapı: 300-400 mPa.s (2% çözelti) Ürün özellikleri: seramik kimyasallarında ve boyada kıvamlaştırıcı

CELLOSIZE QP 4400 H

yapı: 4800-6000 mPa.s (2% çözelti) Ürün özellikleri: boyada ve kaplamalarda genel kıvamlaştırıcı

CELLOSIZE QP 15000 H

yapı: 1100-1500 mPa.s (1% çözelti) Ürün özellikleri: boya ve kaplamalarda, temizlik malzemelerinde, kişisel bakım ve kozmetik Ürünlerinde genel kıvamlaştırıcı

CELLOSIZE QP 30000 H

yapı: 1500-2400 mPa.s (1% çözelti) Ürün özellikleri: boya ve kaplamalarda, temizlik malzemelerinde, kişisel bakım ve kozmetik Ürünlerinde genel kıvamlaştırıcı

CELLOSIZE QP 52000 H

yapı: 2400-3000 mPa.s (1% çözelti) Ürün özellikleri: boya ve kaplamalarda, yapı kimyasallarında, temizlik malzemelerinde, kişisel bakım ve kozmetik Ürünlerinde genel kıvamlaştırıcı

CELLOSIZE QP 100 MH

yapı: 4400-6000 mPa.s (1% çözelti) Ürün özellikleri: temizlik malzemelerinde, kişisel bakım ve kozmetik Ürünlerinde, boyalarda, yapı kimyasalları ve sıvalarda genel kıvamlaştırıcı

CELLOSIZE QP 100 MH-V

Yapı : >5500 mPa.s (1% çözelti) Ürün özellikleri: sıvı temizleyicilerde, kozmetik Ürünlerinde, cam elyaf endüstrisinde, diş macununda, lateks bazlı sıvalarda genel kıvamlaştırıcı
EMÜLSİYON POLİMERLER

PRIMAL CM 219 EF

yapı: stiren akrilik %50 katı madde Ürün özellikleri: düşük viskoziteli olan bu Ürün iç ve dış cephe boya uygulamalarında ve bütün mineral yüzeylerde kullanılır. ovalaması yüksektir ve çevre dostudur.

PRIMAL CM 220 T

yapı: stiren akrilik %50 katı madde Ürün özellikleri: iç ve dış cephe boyalarda ve hazır sıvalarda bağlayıcı olarak kullanılır.

PRIMAL CM 222 T

yapı: esnek stiren akrilik %50 katı madde Ürün özellikleri: esnek dış cephe kaplama malzemelerinde, yalıtım amaçlı uygulamalarda ve mastik üretiminde bağlayıcı olarak kullanılır.

PRIMAL AC 825 T

yapı: saf akrilik %50 katı madde Ürün özellikleri: iç ve dış cephe yarı-mattan mata kadar tüm boyalarda kullanılır. bağlama kabiliyeti yüksek olan bu Ürün alkali ve suya karşı, kirlenmeye karşı, dış koşullara karşı yüksek derecede direnç gösterir.

PRIMAL AC 261 K

yapı: saf akrilik %50 katı madde Ürün özellikleri: iç ve dış cephe uygulamalarda yarı mat ve parlak boyalarda kullanılır. mükemmel leke tutma ve ovalama direncine sahiptir. özellikle banyo ve mutfak gibi su buharının yüksek olduğu ortamlarda kullanılabilir. aynı zamanda zemin boyaları, tenis kort boyaları gibi yüksek dış koşullara dayanıma ihtiyaç olan durumlarda kullanılabilir. deterjan ve alkali temizleyicilere karşı ve dış koşullara karşı stabilitesi yüksek bir Üründür.

ROVACE 4215 T

yapı: vinil asetat-akrilik asit esteri %55 katı madde
Ürün özellikleri: iç cephe boyalarında bağlayıcı olarak kullanılan, selüloz eter/ yüzey aktif ile stabilize edilmiş kopolimerdir.

ROVACE 4208 T

yapı: vinil asetat-2 etil hekzil akrilat %50 katı madde
Ürün özellikleri: izolasyon malzemelerinde bağlayıcı olarak kullanılır.

PRIMAL AC 337 ER

yapı: saf akrilik % 45 katı madde Ürün özellikleri: hidrofobik bir film oluşturur bu nedenle su dayanımı mükemmeldir. renk kabulü ve alkid uyumluluğu gelişmiştir. çatlama, tebeşirlenme ve alkali direnci çok yüksektir. ahşaba ve alkid boya ile boyanmış yüzeylere yapışması mükemmeldir.

PRIMAL HG 415

yapı: saf akrilik % 45 katı madde Ürün özellikleri: yüksek parlaklık istenen uygulamalarda, alkid üzerine yapılacak uygulamalarda,0'a yakın vOC içeriği istenen formülasyonlarda, dış dayanımın yüksek olması istenen uygulamalarda, evde temizlik kimyasallarına karşı direnç istenen uygulamalarda kullanılır.
   FASTRACK 53 yapı: saf akrilik % 52 katı madde Ürün özellikleri: su bazlı yol çizgi boyası için özel olarak tasarlanmış bir bağlayıcıdır. yüksek gece görüşü özelliği, yıkama direncinin yüksekliği, kire karşı dayanımının yüksekliği, erken kuruma özelliği, uygulama ve uygulama sonrasındaki olumsuz hava koşullarına rağmen kullanım kolaylığı sağlanması gibi birçok avantajı vardır.
   PRIMAL ECO 8 yapı: self crosslinking akrilik %45,5 katı madde
Ürün özellikleri: geniş amaçlı tekstil uygulamaları için uygundur. kumaş bitim işlemleri, pigment baskı, kumaş sırt kaplamaları, floklama ve laminasyon uygulamaları için uygundur.
   PRIMAL ECO 16 yapı: self crosslinking akrilik %45,5 katı madde
Ürün özellikleri: kumaş bitim işlemleri ve püskürtme yöntemiyle elyaf bağlama uygulamaları için uygundur.
   PRIMAL ECO 36 yapı: saf akrilik % 47 katı madde
Ürün özellikleri: yumuşak, çapraz bağ yapabilen genel amaçlı tekstil uygulamalarına yönelik bağlayıcıdır. özellikle dokumasız tekstil Ürünleri, floklama uygulamaları ve pigment baskısı için uygundur.
   ROVACE 6940 T yapı: vinil asetat-akrilik asit esteri %47 katı madde
Ürün özellikleri: tekstil uygulamalarında ve nonwovenların bağ oluşturmasında kullanılan bağlayıcıdır.
 POLİMER KALINLAŞTIRICILAR
   ACRYSOL RM 2020 E yapı: non-iyonik üretanla modifiye edilmiş kalınlaştırıcı, %20 katı madde solvent: %100 su
Ürün özellikleri: özellikle düşük koku ve vOC uygulamaları için tasarlanmıştır. yüksek parlaklık, düzgün yayılma, iyi bir film oluşturma, yüksek kapatıcılık özelliklerine sahiptir. fırça altı viskozitesi geliştirir. bakterilere karşı dayanımı mevcuttur. geniş bir pH aralığında kullanılır.
   ACRYSOL RM 825 yapı: non-iyonik üretanla modifiye edilmiş kalınlaştırıcı,%20 katı madde solvent: 75/25 su/butil karbitol
Ürün özellikleri: kutu içi viskozite sağlar. fırça ve ruloyla uygulamada iyi bir film oluşumu ve kapatıcılık sağlar. bakteri direnci yüksektir. mükemmel su, alkali ve sıçratma direncine sahiptir.
 AKRİLİK KALINLAŞTIRICILAR
   ACRYSOL ASE 60 ER reoloji özelliği: çökme ve sarkmaya karşı direnç verir.
   ACRYSOL TT 935 reoloji özelliği: mattan parlağa kadar tüm boyalarda kullanılabilen, her aşama viskoziteye yardımcı yüksek verimli yeni nesil bir Üründür.
   ACRYSOL RM 55 reoloji özelliği: yarı mat ve parlak boyalara uygun, yüksek fırça yüklemesine sahip bir HASE tipi Üründür.
  DİSPERSANTLAR
   OROTAN N 4045 yapı: polikarboksilik asit esaslı dispersant %45 katı madde
Ürün özellikleri: ekonomik boya uygulamalarında iyi performans gösterir. çok düşük köpüklü bir dispersanttır. üretimler arası renk standardizasyonunun istendiği uygulamalarda ve depolamadaki ısı stabilitesinin istendiği uygulamalarda kullanımı tercih edilir.
   OROTAN 731 A ER yapı: çok yönlü dispersant % 25 katı madde
Ürün özellikleri: geniş bir pH aralığında etkilidir, amonyak içermez. yüksek ısı dayanımının istendiği uygulamalarda kullanılır. kaliteli bağlayıcı ve anti korozif katkıların bulunduğu sistemlerde kullanıldığında kaplamanın korozyona karşı direncini arttırır.
  OPAK POLİMERLER
   ROPAQUE ECO PLUS özellikleri/kullanım alanı: her tür su bazlı boyada kullanılabilen çevre dostu opak polimer
   ROPAQUE ULTRA E özellikleri/kullanım alanı: pVC oranı yüksek boyalarda da kullanılabilen, aPEO içermeyen opak polimer
  BİYOSİTLER - KORUYUCULAR
   KATHON LXE kullanım yeri: kutu içi koruyucu
özellikleri/kullanım alanı: tüm su bazlı Ürünlerde kutu içi koruyucu olarak kullanılan 3 moleküllü, formaldehitsiz biyosittir.
   ROCIMA 363 kullanım yeri: film koruyucu özellikleri/kullanım alanı: dış cephe uygulamalarda boya kuruduktan sonra yosun oluşmaması için kullanılan film koruyucudur.
   ROCIMA 350 kullanım yeri: film koruyucu
özellikleri/kullanım alanı: tüm "anti-bakteriyel" ibaresi bulunan boyalar için özel Üründür (hastane boyaları için uygun olup tüm testleri yapılmıştır). gümüş iyonu içermediği için beyaz boyalarda sararma yapmaz.
  BOYA VE KAPLAMALARDA YÜZEY AKTİF AJANLAR
   ECOSURF SA 9 Ürün özellikleri: en yeni teknoloji Ürün olup, en iyi ıslatma, emülsifiar ve renk stabilizasyonunu sağlayan bir yüzey aktif ajanıdır. çekirdek yağı bazlı, hafif kokulu, jel aralığı olmayan, hızlı çözünen, mükemmel ıslatma özelliği olan bir emülgatördür. fiyatı uygundur ve performansı yüksektir.
   TRITON X 100 Ürün özellikleri: su içinde yağ olan sistemlerde mükemmel dispersant ve emülgatördür. renk şiddetini arttırır. su bazlı boyalarda kullanılan universal bir ıslatıcıdır. öğütme ve let-down aşamalarında sisteme katılır.
   TRITON X 405 (%70) Ürün özellikleri: mükemmel emülsiyon stabilizasyonu, iyonik stabilite ve çözünme-donma sağlar. su bazlı yol çizgi boyalarında, su bazlı tüm boya çeşitlerinde renk stabilizasyonunu sağlayan mükemmel bir ıslatma ajanıdır. sisteme öğütme aşamasında dahil edilir.
   TERGITOL 15 S 5 Ürün özellikleri: pigment pasta yapımında kullanılan mükemmel emülsiyon ajanı ve ıslatıcıdır. solvent bazlı sistemlerde durulamaya yardımcıdır.
   TRITON CF 10 Ürün özellikleri: az köpük oluşturur, ıslatma ve deterjan etkisi vardır, alkali ve asit stabilizasyonu sağlar, katı toksit stabilizasyonu sağlar. boyada stabiliteyi sağlar, faz ayrımını engeller ve ovalama direncini arttırır.
   TRITON DF 12 Ürün özellikleri: boyada mükemmel ıslatma sağlar ve renk şiddetini arttırır.
   DOWFAX 2 A 1 Ürün özellikleri: asidik, bazik, ağartıcı ve diğer oksidasyon sistemlerinde mükemmel çözünürlük ve stabilite sağlar. dispersiyon, emülsiyon sabitleyici, kolay durulama sağlayan anyonik yüzey aktif ajanıdır. su bazlı boyalarda ve bağlayıcı üretiminde emülsiyon ajanı, ıslatıcı ve renk şiddetini arttırıcı özelliği vardır.
   TRITON GR 7 M Ürün özellikleri: yağda çözünen bir emülgatördür. mükemmel ıslatma ve dispersiyon yeteneği vardır. bağlayıcı yapımında emülsiyon ajanı olarak kullanılır.
 PH DÜZENLEYİCİ
   AMP Ürün özellikleri: su bazlı pigment ve boyalarda, lateks bağlayıcılarda, metal işleme sıvılarında, kozmetik ve kişisel bakım Ürünlerinde, su arıtma ve uzun dönem depolamalarda kimyasal yapıdan ayrılarak pH dengesini bozan ve buna bağlı olarak viskozite sıkıntısı yaratan amonyak ve potasyum karbonat gibi eski nesil pH ayarlayıcılar, ilerleyen teknolojiyle yerlerini yüksek performanslı amino metil propanol teknolojisine bıraktılar. hem su hem solvent bazlı sistemlerde kullanılabilir. dispersiyonu arttırır, kuru film performansını arttırır, raf ömrünü uzatır, yardımcı ıslatıcı&dispersiyon olarak kullanılır, selülozik kalınlaştırıcı miktarının azaltılmasını sağlar, korozyonu azaltır, beyaz ve diğer boyalarda sararmayı önler, boyalarda darbelere karşı çatlamaları engeller, solvent bazlı sistemlerde fiyat avantajı sağlar, ısı vermez ve bir süre sonra bağlayıcıyı bozmaz.
 KATKILAR
   KALGON Ürün özellikleri: su sertliğini alan yardımcı malzeme, ıslatıcılık özelliği verir.
   MEG Ürün özellikleri: Donma Önleyici
   KIMSANOL Ürün özellikleri: mFTT’yi düşürmek (kurumayı hızlandırmak) amacıyla kullanılır.
   ROMIS FA 310 Ürün özellikleri: genel amaçlı bir köpük kesicidir. boya ya da kaplamanın uzun depolama süresi boyunca etkinliğini muhafaza eder. faz ayrışması görülmemektedir. yüzeyde açma problemine neden olmaz.
   TİTANYUM DİOKSİT Ürün özellikleri: boyaya örtücülük verir.
   ANTEC C 98 Ürün özellikleri: kalsine kaolin.
   HUMACTANT 7000 TEGO Ürün özellikleri: su bazlı pigment pastasındaki kuruma probleminizi önler.
   TEGO PHOBE SERİSİ Ürün özellikleri: hidrofobik bir katkıdır. dış cephelerde ve buharın yoğun olduğu yerlerde kullanılacak boyalarda kullanılır.

  

KAMPANYA

2 ANSİKLOPEDİ

380 TL


ŞİMDİ SİPARİŞ VER